+421 917 200 900 hotline

Microsoft prehodnotil svoje rozhodnutie a predĺžil podporu Windows 7 a 8.1 na procesoroch Skylake

Microsoft začiatkom roka oznámil obmedzenie podpory pre staršie operačné systémy bežiace na najnovšom hardvéri Skylake. Úplná podpora pre Windows 7 a 8.1 na takýchto systémoch sa mala ponúkať len do 17. júla 2017. Po tomto dátume by boli k dispozícii len bezpečnostné opravy, aj to iba v prípade, že by nemali žiadny vplyv na kompatibilitu a spoľahlivosť ostatných platforiem. Úplná podpora pre procesory Skylake a ich nástupcov sa mala potom poskytovať len v systéme Windows 10. Spoločnosť uverejnila aj zoznam nových počítačových zostáv s procesormi Skylake, na ktorých Windows 7 a 8.1 pobeží bez problémov.

To vyvolalo vlnu nespokojnosti najmä v podnikovej sfére, a tak redmondská spoločnosť predĺžila poskytovanie úplnej podpory o jeden rok, teda do 17. júla 2018. Bezpečnostné opravy potom budú poskytované do 14. januára 2020 pre Windows 7 a do 10. januára 2023 pre Windows 8.1.

Microsoft však stále tvrdí, že Windows 10 je najlepšia voľba pre nové systémy. Inštalácia Windows 7 na zariadenie s procesorom Skylake môže byť náročná. Windows 7 totiž nemá zabudovanú podporu pre integrovaný radič USB Intelu a chýba aj podpora pre úložisko NVMe. Staršie zariadenia takisto nemôžu využiť nové možnosti na správu napájania v Skylake ani zvýšenie bezpečnosti pomocou virtualizácie. Windows 10 teda ostáva jedinou možnosťou pre budúcu generáciu procesorov vrátane Intel Kaby Lake a AMD Zen.

Zdroj: arstechnica.com

Translate »